PRASA KRAWĘDZIOWA DURMA HAP 2035

PRASA KRAWĘDZIOWA DURMA HAP 2035

Prasa Krawędziowa Durma HAP 2035 została wyprodukowana w 2005 roku.

Maszyna jest zbudowana ze sztywnej stalowej spawanej ramy umożliwiającej działanie w warunkach pracy dynamicznej.

Elektryczne części składowe dostarczane są głownie przez Siemens, Telemecaniqe i/lub Merlin Gerin zgodnie z przepisami o ochronie zdrowia i warunkami bezpieczeństwa w przemyśle.

Wszystkie podzespoły elektroniczne są zasilane napięciem 24V DC.

Prasa krawędziowa posiada trzy silniki napędowe:
– silnik systemu hydrauliki
– silnik napędu zderzaków w cylindrach
– silnik tylnego zderzaka

Zwarte jednostki hydrauliczne w górnej części zbiornika hydraulicznego. Większość hydraulicznych komponentów i bloków dostarczanych jest przez Rexroth, Bosh i/lub ATOS. Dzięki zaawansowanym systemom hydraulicznym typu monoblokowego, prasa krawędziowa wymaga mniej przewodów i tym samym połączeń.

Zawory napełnieniowe i cylindry hydrauliczne wykonywane są przez wyspecjalizowaną firmę Durmazlar Hydraulics A.S. z przeznaczeniem do hydraulicznych pras krawędziowych.
Przy pomocy dwu głębokościowego systemu sterowania, przeprowadzane jest gięcie w powietrzu (air bending), które daje wysoką jakość gięcia.

Mocowania górnego narzędzia w standardzie Amada–Promecam, posiada również system służący do kompensacji ugięcia górnego narzędzia.

Narzędzia prasy krawędziowej, stempel jak i matryca, wykonane są ze specjalnych materiałów 42CrMo4, z zachowaniem odpowiednich tolerancji.

Cylindry hydrauliczne i tłoczyska są wykonane z wysokiej jakości materiałów, natomiast powierzchnie cylindrów są pokryte warstwą chromu.

Elementy systemu hydrauliki takie jak uszczelki są produkcji firmy Merkle lub Busak Shamban.

Filtry oleju posiada czystość filtracyjną 25 mikronów. Maszyna jest malowana i zabezpieczona specjalną utwardzoną warstwą lakierniczą.

Prasy krawędziowe Durmazlar wyposażone są w tylne zderzaki, z odczytem cyfrowym.

Prasa krawędziowa posiada zwartą jednostkę hydrauliczną montowaną nad zbiornikiem hydraulicznym. Podzespoły hydrauliczne w większości dostarczane są przez firmy Rexroth i Bosch. Dzięki zaawansowanym systemom hydraulicznym typu monoblokowego zminimalizowano ilość przewodów i połączeń.

Parametry techniczne prasy krawędziowej Durma:

– Nacisk: 35 ton
– Długość gięcia mm 2050
– Odległość między kolumnami 1650 mm
– Skok 125 mm
– Wysięg 350 mm
– Moc silnika 4 kW
– Prędkość dojścia 120 mm/s
– Prędkość robocza 9 mm/s
– Prędkość powrotu 86 mm/s
– Pojemność zbiornika oleju 60 l
– Wysokość 2060 mm
– Szerokość 1595 mm
– Długość 2950 mm
– Ciężar 2600 kg