Jak powinna wyglądać nowocześnie zaprojektowana i prawidłowo funkcjonująca obora? Które technologie zastosować, by hodowla trzody chlewnej była efektywna? Jakie innowacje i rozwiązania wprowadzić w budynkach inwentarskich dla drobiu? Tego z pewnością będzie można dowiedzieć się podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt FARMA, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 9-11 października na terenach MTP.
Tegoroczne jesienne spotkanie hodowców i rolników otworzy nowy etap w historii ekspozycji związanych z hodowlą. Wydarzenie to ma całkowicie nowatorską formułę, która już przyciągnęła do Poznania wystawców zagranicznych. Swój udział w targach zgłosiły firmy z Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.
Ci, którzy przyjadą na targi FARMA, a spodziewanych jest prawie 15 tysięcy hodowców, rolników i osób bezpośrednio związanych z branżą, będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć unikalny projekt. Po raz pierwszy podczas targów w Polsce, wewnątrz pawilonów, zostaną zaaranżowane trzy budynki inwentarskie, zawierające nie tylko rzeczywiste elementy konstrukcji, ale także wyposażenie dla hodowli poszczególnych zwierząt. Na poznańskich targach zobaczyć będzie można zatem przykładowe: oborę, chlewnię oraz kurnik.
Nowoczesne urządzenia i rozwiązania technologiczne stosowane w zmodernizowanych gospodarstwach zaprezentują liderzy branży, m.in.: D. H. Korbanków, Pronar Narew, Agromix Rojęczyn, BIN, Scariboldi, K3, Inter Lers, Inofama, JFC, GEA Westfalia, Indoor, Big Dutchman, MBD, Polnet, Geneu. Nie zabraknie również prezentacji systemów montażu i konstrukcji oraz dynamicznych pokazów paszowozów.
Niewątpliwą atrakcją tegorocznego spotkania będą prezentacje nowości związanych z europejskimi trendami w hodowli. Sterowane komputerowo systemy żywienia dla trzody chlewnej, zaawansowane automatyczne gniazda grupowe dla drobiu, innowacyjne systemy wstępnego schładzania mleka – to tylko nieliczne z urządzeń jakie będzie można zobaczyć na najbliższych targach FARMA.
Targi FARMA dopełnia bogata oferta seminariów i konferencji, a zakres planowanych dyskusji jest w tym roku szeroki: minimalizacja kosztów i zwiększenie wydajności w gospodarstwie hodowlanym, ekologia, nowe trendy w żywieniu zwierząt, pozyskiwanie funduszy na rozwój, nowe rozwiązania w zakresie budownictwa obiektów inwentarskich itp. Jednym z istotniejszych i szerzej poruszanych tematów będzie bioenergia w rolnictwie. Głos w tej sprawie zabiorą eksperci m.in. z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Wyżywienia, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów z Niemiec, Niemieckiego Centrum Biomasy.
Patronat honorowy nad targami FARMA objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a patronatu branżowego udzieliły najważniejsze stowarzyszenia i związki branżowe: Polska Federacja Hodowli Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza w Warszawie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Głównym patronem merytorycznym jest Agra-Matic, partnerem przestrzeni: BGŻ, a patronem medialnym: Wydawnictwo APRA.
- Targi FARMA – przydatne informacje:
- Pawilon 7 – przestrzeń specjalna: Drób
- Pawilon 7A – przestrzeń specjalna: Bydło
- Pawilon 8 – przestrzeń specjalna: Trzoda chlewna
- Istnieje możliwość dofinansowania przyjazdu na targi zorganizowanych grup (min. 12 osób)
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt FARMA w Poznaniu od 9 do 11 października 2009 r. Kolejna edycja targów, za 2 lata – 10-13 lutego 2011 r.
Zostaw odpowiedź