Rosyjskie rozdwojenie jaźni

Wicepremier Igor Szuwałowo w Dumie mówi, że już nic nie przeszkodzi Moskwie w przystąpieniu do Światowej Organizacji Handlu, a premier Putin ostrzega, że wszelkie zmiany w prawie zostaną przyjęte dopiero po podpisaniu umowy. Czyli 17-sto letniej gry o członkostwo Rosji w WTO ciąg dalszy.

Rosja jest jedyną z głównych gospodarek znajdujących się poza Światową Organizacją Handlu. Jeszcze niedawno prezydent Miedwiediew wyrażał nadzieję, że kraj dołączy do organizacji w zaplanowanym terminie, czyli w styczniu 2011 roku. Jednak premier Władimir Putin uznał ten cel za mało realny, a wczoraj dodał…

Władimir Putin – premier Rosji: Rosja będzie gotowa, by zaakceptować restrykcje związane z członkostwem w WTO tylko po wstąpieniu do organizacji.

Proces negocjacyjny może trwać wiecznie, a my wciąż będziemy mocować się z kolejnym ograniczeniami, a nie skorzystamy z dobrodziejstw członkostwa. Nie jesteśmy z tego zadowoleni.

Wczoraj minął uzgodniony przez prezydentów Miedwiediewa i Obamę termin, do którego Rosja zobowiązała się dostosować swoje prawo do kryteriów Światowej organizacji Handlu.

Anna Katner Redakcja Rolna TVP