20 wniosków na blisko 100 milionów złotych. To najkrótsze podsumowanie tegorocznej edycji wsparcia dla przetwórców. Za kilka dni oprócz grup producenckich po unijne dotacje będą mogli zgłaszać się także przedsiębiorcy.
W składaniu wniosków o wsparcie na inwestycje związane z przygotowaniem do sprzedaży produktów rolnych pierwszeństwo mają grupy producenckie. Zainteresowanie nie jest zbyt duże, bo wnioski złożone do tej pory wyczerpują zaledwie 1/10 całej puli na ten rok.
Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR „Spodziewaliśmy się mniej więcej takiego zainteresowania .cieszy nas to, ż grupy producentów rolnych i podmioty przez nie utworzone chcą inwestować, rozwijają się i jest At preferencja dla nich utworzona, że mają pierwszeństwo w składaniu wniosków”.
Na swoją kolej z dużą niecierpliwością czekają za to przedsiębiorcy. Jak zapewniają, pieniądze które trafiły do nich to tej pory, nie poszły na marne.
Tadeusz Proczek – OSM Grodzisk Mazowiecki „Rozbudowaliśmy obiekty produkcyjne i wyposażyliśmy te obiekty w nowe, nowoczesne urządzenia, nowoczesne linie technologiczne”.
Ale na tym nie koniec.
Tadeusz Proczek – OSM Grodzisk Mazowiecki „Obecnie od 9 września następny jest nabór wniosków i również planujemy złożyć wniosek w ramach PROW-u”.
Zdaniem urzędników to bardzo ważna data dla zainteresowanych.
Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR „Wszystkie wnioski, które wpłynęły do agencji przed 9 września niestety z powodów formalnych będą musiały zostać odrzucone”.
Warto za to skupić się na przygotowaniu dokumentów, w którym od tego roku ma to pomóc elektroniczny generator wniosków.
Edyta Wieczorkiewicz – ARiMR „Jest to narzędzie, które jest przygotowane dla osób, które chcą skorzystać z pomocy i chcą przygotować wnioski w najlepszy możliwy sposób”.
W sumie w tym roku na wsparcie dla przedsiębiorców jest przewidziany miliard złotych.
Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP
Zostaw odpowiedź