Ostatni dzień przyjmowania wniosków

Kto nie zdąży teraz już nie będzie miał szans. Dziś ostatni dzień przyjmowania wniosków o wsparcie dla przetwórstwa rolno-spożywczego. Do historii przechodzi także program rent strukturalnych. Pewne jest jedno w obu działaniach chętnych jest więcej niż pieniędzy.

Wczoraj do regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji zgłosiło się ponad ośmiuset przedsiębiorców. To o wiele za dużo. Teoretycznie wnioski można składać jeszcze dziś, ale prawda jest taka, że już wczoraj rano wykorzystano cały limit. Więcej chętnych niż funduszy jest także na renty strukturalne. Do tej pory do powiatowych biur agencji restrukturyzacji zgłosiło się prawie 9 i pół tysiąca osób, a pieniędzy wystarczy tylko ponad 6 tysięcy.

Marek Sawicki – minister rolnictwa „Dokonujemy jeszcze weryfikacji i analizy całego budżetu. Wiemy, że on jest zależny od kursu złotego do euro, więc nie wykluczone, że jeszcze jakieś dodatkowe środki na renty strukturalne się znajdą”.

Na razie rolnicy, którzy ubiegają się o renty strukturalne muszą uzbroić się w cierpliwość. Dokumenty nie będą rozpatrzone szybko.

Kazimierz Witkowski – ARiMR Mazowsze „Dla tych wniosków, które spełniają wymagania zgodne z rozporządzeniem o rentach strukturalnych będą naliczane punkty na poziomie biur powiatowych”.

#REKLAMA_SRODTEKSTOWA#

Stamtąd trafią do oddziałów regionalnych, które sporządzą listy rankingowe. Dopiero po ich ogłoszeniu biura powiatowe będą mogły wydawać decyzje o przyznaniu świadczeń. Można się ich spodziewać nie wcześniej niż na przełomie listopada i grudnia.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP