Kryształowe koniczyny rozdane

Kryształowe koniczyny rozdane

Jak co roku Fundacja Edukacyjna 4H przyznała nagrody za działalność na rzecz środowisk wiejskich. Patronat medialny nad konkursem objął Program I Telewizji Polskiej.

Finał konkursu jak co roku poprzedziła uroczysta gala. Nagrodzeni nie kryli zaskoczenia i wzruszenia.

Janina Skubik, laureatka nagrody „Działam bardzo szeroko na naszym terenie, jest bardo dużo inicjatyw, ale nie potrafię powiedzieć albo podpisać się, że jest to tylko moja zasługa.”

Kryształowe Koniczyny przyznano po raz dziesiąty. Pani Anna Dobrowolska nagrodę otrzymała w ubiegłym roku. Dzięki jej staraniom powstało 4 domy kultury.

Anna Dobrowolska – laureatka nagrody z 2009 „Bardzo dużo nowych drzwi, nowych możliwości pojawiło się po otrzymaniu nagrody, ponieważ przestałam być osobą anonimową. Wiele osób chciało mi pomagać, dlatego że mi się udało.”

Podobnych inicjatyw jest w kraju coraz więcej. Fundatorzy nagrody przyznają, że z wyłonieniem zwycięzców mają kłopoty, bo dorobek zgłaszanych do konkursu osób, jest bardzo duży.

Mirosław Drygas – przewodniczący rady fundacji „Nie ma takich, którzy nic nie zrobili a dostali się do 6 czy do 10, jak często jest więcej wyróżnień poza tymi sklasyfikowanymi.”

Oprócz statuetek w ręce laureatów trafiły nagrody pieniężne. Główną nagrodą było 3 tysiące dolarów.

Radosław Bełkot Redakcja Rolna TVP