Karmy dla psów otyłych – jakie wybrać?

psia karma

Psiaki zwykle znane są z tego, że uwielbiają ruch na świeżym powietrzu oraz zabawę. Dokładnie to pomaga im zachować dobre samopoczucie, a także odpowiednią wagę. Okazuje się, że to właśnie kontrolowanie masy psiego ciała jest kluczem do zapewnienia mu zdrowego i długiego życia. Jednak zdarza się, że niektóre psiaki od aktywności fizycznej stronią, zaś co chwila proszą swoich właścicieli o kolejną porcję przysmaków. W tym momencie właściciele pupili zwykle zauważają, że czworonogi stają się nieco „okrąglejsze”, a także bardziej leniwe. Najlepszą reakcją stają się więc karmy dla psów otyłych. Jednak jak można je odpowiednio wybrać?

Karmy dla psów otyłych – sycące jednak niskokaloryczne

Karmy dla psów otyłych to z pewnością szczególne produkty na rynku. Przede wszystkim muszą one zawierać odpowiednią mieszankę składników. Dlaczego? Karmy dla psów otyłych nie mogą być kaloryczne. Zupełnie jak w przypadku ludzi. Kiedy chcemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, wówczas decydujemy się na wykreowanie deficytu kalorycznego. Nasze psiaki nie do końca wiedza jak można to zrobić, więc wymagają naszej pomocy. Wśród karm dla psów otyłych najlepiej zdecydować się na znanych producentów, którzy doskonale wiedzą, jak zminimalizować kaloryczność, a jednocześnie nasycić apetyt naszego pupila.

Karmy dla psów otyłych? Bez błonnika ani rusz!

Karmy dla psów otyłych muszą zawierać przede wszystkim błonnik pokarmowy. To właśnie on- zupełnie jak w przypadku ludzi- działa na jelita naszych czworonożnych przyjaciół jak szczotka czyszcząca. Usprawnia on ich perystaltykę, a nasz psiak nie będzie miał problemów z wypróżnianiem. Błonnik w karmach dla psów otyłych jest więc jednym z najważniejszych składników, których w diecie lekko okrąglejszego pupila nie powinno zabraknąć. Co więcej zwróćmy uwagę również na to, by w karmie dla psów otyłych nie było cukru. W dużej mierze to on prowadzi do tego, na ciele naszego psiaka odkłada się zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, którą niezwykle ciężko będzie zgubić.

Karmy dla psów otyłych – zadbajmy o odpowiednie porcje

Nawet najlepsze z najlepszych karm dla psów otyłych nie będą wstanie efektywnie wspierać procesu odchudzania naszego pupila w momencie, kiedy będą one serwowane w zbyt dużych porcjach. Okazuje się, że psiaki nie powinny jej „podjadać” pomiędzy posiłkami. Zaleca się, by pieski z nadwagą spożywały tego typu karmy 3 razy dziennie, przy czym właściciele powinni pozostać niewzruszeni na łkanie i prośby o kolejną porcję. Wówczas karmy dla psów otyłych rzeczywiście doprowadzą do utraty wagi u pupila.