Jest dalsza pomoc dla powodzian z gminy Wilków

Pół miliona złotych, przyznał lubelski Sejmik Wojewódzki. Pieniądze zostaną przeznaczone na wynajem mieszkań, dla rodzin, które nie odbudowały własnych domów. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie, między marszałkiem województwa i wójtem Wilkowa.

Choć od powodzi minęło kilka miesięcy, część mieszkańców nie zdążyła z remontem domów. W gminie Wilków w takiej sytuacji są 84 rodziny, które zostały bez dachu nad głową.

Grzegorz Teresiński – wójt gm. Wilków – „Dzieki tym piniądzom będą mogli przebywać w godnych i dobrych warunkach aż do późnej wiosny.”

Każda z rodzin dostanie tysiąc złotych dopłaty do wynajęcia stancji. Pieniędzy wystarczy na blisko pół roku. Radni sejmiku, wsparcie przegłosowali jednogłośnie.

Krzysztof Hetman – marszałek woj. lubelskiego – „Sejmik województwa lubelskiego tak mocno doświadczonego w powodzi, musi pomóc.”

Wójt gminy Wilków tłumaczy, że potrzeby są duże i będzie wnioskował o dalszą pomoc. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

Grzegorz Teresiński – wójt gm. Wilków – „Na odbudowę infrastruktury drogowej, oświatoej i mostowej – to jest ponad 22 milionów złotych.”

Sejmik województwa lubelskiego w styczniu ma rozpatrywać wnioski o dalszą pomoc dla powodzian. Ma być większa, bo Komisja Europejska przyznała 105 mln euro z unijnego funduszu solidarności.

Tomasz Zalewa Redakcja Rolna TVP