Jaki ciągnik rolniczy można kupić do 150 tys.? Przegląd marek

Jaki ciągnik rolniczy można kupić do 150 tys.? Przegląd marek

Zakup traktora to dla wielu właścicieli gospodarstw rolnych spore wyzwanie. Maszyna powinna być wydajna i jednocześnie mieścić się w ustalonych widełkach cenowych. Gdzie poszukiwać ogłoszeń? Jaki ciągnik do 150 tys. złotych można znaleźć na rynku wtórnym? Oto kilka propozycji niezawodnych pojazdów z drugiej ręki w rozsądnej cenie.

Traktory rolnicze – od czego zależy ich cena?

Ciągniki rolnicze to niezastąpione pojazdy, które pomagają rolnikom w dopełnianiu ich codziennych obowiązków. Ceny nowych maszyn potrafią być bardzo wysokie, dlatego wielu właścicieli gospodarstw rolnych decyduje się na ich zakup na rynku wtórnym. Kwota, jaką muszą ponieść, zależy od wielu czynników, w tym m.in. od:

  • daty produkcji maszyny oraz jej przebiegu;
  • stanu technicznego pojazdu;
  • wyposażenia traktora rolniczego.

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej maszyny do gospodarstwa rolnego, warto zastanowić się nad jej mocą oraz przeznaczeniem. Nie każdy ciągnik sprawdzi się na wielohektarowym terenie czy w trakcie prac przy zwierzętach hodowlanych.

Gdzie znaleźć ciągnik do 150 tys. złotych?

Znalezienie traktora rolniczego do 150 tys. złotych może być dużym wyzwaniem, jednak nie jest niewykonalne. Podczas przeglądania ofert warto bazować na sprawdzonych i godnych zaufania serwisach ogłoszeniowych z używanymi maszynami.

Jednym z nich jest Mascus – strona internetowa skupiająca najlepsze oferty używanych ciągników rolniczych na sprzedaż. Z pomocą intuicyjnej wyszukiwarki można ustalić markę traktora, ale też jego cenę, rok produkcji czy kraj pochodzenia. Rejestracja na platformie jest darmowa i zajmuje dosłownie kilka minut. Co więcej – na portalu Mascus na sprzedaż wystawione są także inne urządzenia, w tym agregaty uprawowe czy maszyny do siana i pasz.

Przegląd ciągników rolniczych w Polsce

Na portalu Mascus można kupić używane traktory rolnicze z różnych polskich miejscowości położonych m.in. w województwie wielkopolskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim czy podlaskim. Jakie ciągniki do 150 tys. złotych znajdują się na mascus.pl?

  • Traktory rolnicze LS – żywotne maszyny o niewielkim gabarycie

Ciągniki LS to najliczniejsza grupa maszyn w serwisie ogłoszeniowym Mascus, których cena oscyluje w granicach do 150 tys. złotych. W ofercie znajdują się kompaktowe modele z serii MT (m.in. MT3.40, MT3.50), charakteryzujące się 3-punktowym udźwigiem TUZ i żywotnym silnikiem diesla oraz maszyny pochodzące z kolekcji XJ, ze sporym zbiornikiem paliwa (25-litrowym). Traktory LS sprawdzą się przede wszystkim podczas prac na małych terenach rolnych oraz w trakcie pielęgnacji miejskich terenów zielonych.

  • Ciągniki rolnicze CLAAS – wydajne i popularne pojazdy

Maszyny CLAAS to kolejna, popularna oferta pojazdów z drugiej ręki do 150 tys. złotych, widniejąca na mascus.pl. Do najczęściej oferowanych ciągników należy m.in. CLAAS Axion 810, którego moc silnika wynosi 208 KM przy obrotach równych 2150 RPM. Inną propozycją wydajnego i budżetowego pojazdu dostępnego w serwisie Mascus jest traktor rolniczy CLAAS z serii Ares 836 RZ, z maksymalnym udźwigiem podnośnika równającym się 11 330 kg.

  • Ciągniki John Deere – maszyny od światowego producenta w dobrej cenie

Poszukując pojazdu do gospodarstwa rolnego do 150 tys. złotych, warto zwrócić uwagę na oferty maszyn od znanego producenta John Deere – marki z ponad 180-letnim doświadczeniem w branży rolniczej. Na mascus.pl znajdują się modele z serii 6520 z sześciocylindrowym silnikiem o mocy równej 115 KM, ale też niezawodne ciągniki John Deere 6230, zapewniające bezawaryjną pracę nawet w najcięższych warunkach.

 

Artykuł sponsorowany