Producent mrożonek, już od 2 lat stosuje własną instalację solarną. Do produkcji energii wykorzystuje panele słoneczne. Redukcja emisji CO2 do atmosfery była głównym powodem inwestycji. Strategia firmy wpisuje się w ogólnoświatowe trendy. Elektrownia słoneczna FRoSTY jest jedną z największych tego typu instalacji w Polsce.
FRoSTA strategią rozwoju wpisuje się w politykę Corporate Social Responsibility. Przejawem odpowiedzialnego podchodzenia do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska jest elektrownia słoneczna, zainstalowana na dachu mroźni. Zespół modułów zajmuje powierzchnię blisko 600 m² i może wytwarzać energię o mocy 80,5 kWp. To jedna z największych i najnowocześniejszych instalacji w Polsce, wpisująca się w ogólnoświatowe trendy: ograniczenia zużycia nieodnawialnych paliw kopalnych, redukcji emisji gazów cieplarnianych, dywersyfikacji dostaw energii oraz zmniejszenia uzależnienia od dostaw surowców energetycznych z niepewnych rynków.
Zastosowanie przez FRoSTĘ ogniwa fotowoltaiczne bezpośrednio przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Energia, pochodząca z instalacji w całości jest wykorzystywana na potrzeby zakładu. Inwestycja pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii niezbędnej do wychłodzenia mroźni. Dzięki instalacji wartej 400 tys. euro funkcjonowanie zakładu jest tańsze oraz bardziej przyjazne środowisku – wyjaśnia Adam Basałaj, dyrektor generalny FRoSTY. Wytwarzana energia, pochodząca ze słońca jest energią czystą. Przy jej produkcji nie wytwarza się szkodliwy dwutlenek węgla, który zanieczyszcza atmosferę.
Zmniejszeniu zużycia energii w fabryce w Bydgoszczy służy także chłodnicza instalacja amoniakalna, która umożliwia maksymalne zoptymalizowanie zużycia energii. Inne ekologiczne inwestycje FRoSTY to oczyszczalnia ścieków z biofiltrem neutralizującym zapachy, filtry z węglem aktywnym na dachu fabryki, czy wymiana urządzeń na bardziej energooszczędne. W procesie decyzyjnym, dotyczącym modernizacji parku maszynowego lub usprawnienia procesów produkcyjnych, znaczącą rolę przypisuje się ograniczaniu zużycia energii.
Zostaw odpowiedź