Farma już rozpoczęta

Tyle specjalistycznych urządzeń, maszyn i rozwiązań do hodowli oraz chowu zwierząt nie znajdziemy nigdzie. Dziś w Poznaniu rozpoczynają się targi Farma, które osobiście otworzy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki.

Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt Farma to już trzecia edycja targów hodowli, które są kontynuacją targów rolniczych z wieloletnią tradycją – Polagra-Farm.

Przez najbliższe dni hale targowe zamienią się w trzy budynki inwentarskie – oborę, chlewnię i kurnik. Na tych zaaranżowanych powierzchniach specjalnych odbywać się będą pokazy i prezentacje technologii mających pomóc rolnikom w prowadzeniu nowoczesnego chowu zwierząt.

Swój udział w targach zgłosiło 105 firm. Oprócz Polaków na wystawach zaprezentują się także firmy z Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii oraz Danii.

Powierzchnia wystawiennicza zajmie ponad 5 tysięcy m. kw.

Tegoroczna Farma wzbudza duże zainteresowanie rolników i hodowców. Spodziewanych jest blisko 100 autokarów z profesjonalnymi zwiedzającymi, którzy przyjadą do Poznania także z województwa podkarpackiego.

Targi potrwają do niedzieli.