Branża rolnicza w jednym miejscu

Branża rolnicza w jednym miejscu

W przedostatni weekend sierpnia (22-23.08.2015r.) w Wilkowicach spotka się branża rolnicza, która weźmie udział w jubileuszowej edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Dzięki zaangażowaniu ze strony organizatorów, partnerów i wystawców dwudniowe wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie.

Wystawa to znakomita okazją, aby na żywo porównać ofertę różnych dostawców, a nawet spróbować swoich sił na torze z przeszkodami w ramach turnieju „Precyzyjny Gospodarz”.

W tym samym czasie, co ROLTECHNIKA odbędzie się również XIV Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Połączenie dwóch wydarzeń o zbliżonej tematyce to starzał w dziesiątkę. – Impreza po raz kolejny zaowocuje rozmowami biznesowymi, prezentacją nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych, a także licznymi atrakcjami dla hobbystów – zapewnia Łukasz Rachubinski, dyrektor projektu ROLTECHNIKA. – Uczestniczący w Wystawie rolnicy będą też mogli podjąć decyzje o inwestycjach w najnowszy sprzęt przed zasiewami ozimin czy też zbiorami jesiennych plonów – dodaje.

Organizatorzy w programie przewidzieli m.in. prezentację starych ciągników na placu manewrowym, odpalanie bombaja, tractorpulling, pokazy starych maszyn w polu, wyścigi traktorów, paradę starych traktorów ulicami Wilkowic, wyścigi traktorów.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, podczas Festiwalu zaplanowane jest wręczanie statuetek i pucharów dla najlepiej odrestaurowanych maszyn. Nagroda Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich trafi również w ręce pasjonatów wyróżnionych za kolekcjonowanie i renowację zabytkowych traktorów gąsienicowych.
Wystawa otwarta jest w dniach 22-23 sierpnia w godzinach 9.00-17.00. Cena biletu wynosi 4 zł. Dla dzieci dla 7 lat wstęp jest darmowy. Zwiedzający będą mieć do dyspozycji bezpłatny parking.

Więcej na www.roltechnika.pl