POLAGRA – PREMIERY – światowe premiery na polskim rynku!

POLAGRA - PREMIERY - światowe premiery na polskim rynku!

Przed nami szósta edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY. Dzięki doświadczeniu w organizacji imprez dla branży rolniczej połączonemu z bogatym zapleczem logistycznym wydarzenie, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 21-24 stycznia 2016 roku, zapisze się w pamięci jako miejsce podjęcia kluczowych decyzji inwestycyjnych w obszarze profesjonalnej obsługi technicznej działalności rolniczej.

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY z uwagi na swój rozmach, bogaty program wydarzeń oraz pokaźną powierzchnię ekspozycyjną, przygotowywane są ze znacznym wyprzedzeniem. Organizacja jedynego w naszym kraju spotkania dla branży rolniczej nastawionego na prezentację premier rynkowych, wymaga wielkiego zaangażowania, wiedzy oraz profesjonalizmu. Sukces targów nie zależy jednak tylko i wyłącznie od skali podjętych przez zespół organizacyjny wysiłków, ale też i przebiegu współpracy z najważniejszymi związkami, stowarzyszeniami, mediami branżowymi oraz wiodącymi w branży rolniczej dostawcami maszyn i sprzętu.

Największe wydarzenie w branży rolniczej

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY to największe wydarzenie skierowane do sektora rolniczego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Świadczy o tym powierzchnia wystawiennicza, która podczas poprzedniej edycji zajęła około 50.000 m², liczba wystawców sięgająca blisko 360 oraz odwiedzających – 42.000 osób. Przyszłoroczne święto dla rolników zapowiada się równie widowiskowo. – Kolejna odsłona Tragów zostanie zlokalizowana w 13 pawilonach. Zajmie zatem niemal cała powierzchnię Międzynarodowych Targów Poznańskich – zaznacza Jakub Patelka, dyrektor projektu.

Miejsce premier przed sezonem

Dobre imię POLAGRA-PREMIERY wynika przede wszystkim ze specyfiki Targów, która konsekwentnie realizuje ideę prezentację nowości wśród maszyn rolniczych przez rozpoczęciem sezonu prac polowych. – POLAGRA-PREMIERY nie bez powodu odbywa się zaledwie 3 miesiące po największych światowych targach techniki rolniczej – Agritechnica w Hanowerze – podkreśla Jakub Patelka.

Termin targów jest idealny, by zaprezentować nowości produktowe na polskim rynku – dodaje. Imponująca marka Targów to również efekt niezwykle dynamicznego rozwoju, który nastąpił w ostatnich kilku latach.

Idziemy z duchem czasu i potrzebami rynku. By sprostać rosnącym oczekiwaniom branży rolniczej podczas ostatniej edycji bogatą ofertę maszynową uzupełnił również sektor hodowlany. Jest to bardzo ważny dział produkcji rolnej, który wzbogacił ekspozycję wystawienniczą w jednym z najnowocześniejszych pawilonów. W 2016 roku Targom towarzyszyć będzie zatem Salon Hodowlany prezentujący najbardziej innowacyjne rozwiązania do hodowli zwierząt oraz branżowe konferencje na europejskim poziomie. W planach mamy pełny przegląd wozów paszowych i wyposażenia inwentarskiego – kontynuuje.

Maszyny dużego kalibru

POLAGRA-PREMIERY to najpełniejsza oferta dla sektora rolniczego. Trzonem imprezy są maszyny dużego kalibru jak traktory, kombajny, pługi, brony, sadzarki, siewniki, agregaty uprawowe, opryskiwacze, rozrzutniki oraz sprzęt wykorzystywany do transportu. Do udziału zapraszamy również firmy mające w swojej ofercie części zamienne, akcesoria eksploatacyjne, a także wyposażenie budynków inwentarskich czy nasiona. Bogatą i niezwykle reprezentatywna ofertę będą mogli obejrzeć właściciele gospodarstw, pasjonaci, hodowcy, właściciele gruntów rolnych, czyli osoby spragnione nowinek technologicznych, które tłumnie zawitają do Poznania.

Podczas przyszłorocznej edycji Targów kontynuujemy innowacyjną na polskim rynku formułę prestiżowej nagrody – Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich wystawców. Złoty Medal to niezwykle rozpoznawalne na rynku wyróżnienie, które podkreśla innowacyjność oraz wysoką jakość produktu lub usługi, szeroko promowanego w mediach na miesiąc przed targami.

Zwiedzający – osoby decyzyjne wyższego szczebla

Targi POLAGRA-PREMIERY to wydarzenie o typowo biznesowym charakterze. W 2016 roku zostanie podtrzymana dotychczas sprawdzona formuła Targów. Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla przedstawicieli handlu, kolejne natomiast dla rolników z dziećmi oraz szerokiej publiczności. – Targom przyświeca jeden nadrzędny cel. Jest nim przyciągniecie do Poznania profesjonalistów z branży rolniczej, osób decyzyjnych wyższego i średniego szczebla, zarówno z Polski jak i Europy, które podejmą decyzję na temat nawiązania długofalowych kontaktów handlowych – tłumaczy Jakub Patelka. – Sukces odniesiony przez wystawców jest dla nas priorytetem. Nasze działania skupimy zatem na szerokiej promocji wydarzenia na rynkach zagranicznych. Przekaz promocyjny trafi do Rosji, Niemiec, Francji, Litwy, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji czy Białorusi. Liczymy, że imprezę odwiedzą przedstawiciele spółdzielni produkcyjnych, dystrybutorzy artykułów i sprzętu rolniczego oraz grup producentów rolnych – pointuje. Wiele z działań marketingowych realizowanych będzie także na terenie naszego kraju. Wszystkie podjęte starania mają stworzyć sprzyjające warunki do tego, by goście z Polski i za granicy, którzy spotkają się z liderami rynku oraz mniejszymi dostawcami rozwiązań dla działalności rolniczej, mogli dokonać idealnego dla swoich potrzeb wyboru.

AGRO VIP NIGHT, stoiska pakietowe

Strzałem w dziesiątkę okazał się bardzo luksusowy wieczór – AGRO VIP NIGHT, w którym uczestniczyli właściciele największych i najbardziej nowoczesnych gospodarstw, a także czołowi liderzy. Prestiżowa gala, jaka miała miejsce podczas Targów w 2012 roku oraz liczne prezentacje sprzętu i maszyn rolniczych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego będzie to gwóźdź programu także i podczas przyszłorocznej edycji.

Po raz pierwszy przy szóstej edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY została uruchomiona możliwość rezerwacji powierzchni zabudowanej o wielkości 6, 9, 12 i 50 m². Stoiska pakietowe będą zlokalizowane w położeniu szeregowym i narożnym.

W miejscu tym należy podkreślić, że w promocję Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY włączyła się TVP1, która objęła głównym patronatem medialnym najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez wystawienniczych dla branży rolniczej.

Więcej na www.polagra-premiery.pl