Zdrowe i pełnowartościowe pasze dla zwierząt hodowlanych – jakie wybierać?

pasza dla zwierzat

Właściwe żywienie zwierząt hodowlanych to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na ich produktywność. Dobrze dobrane pasze dla zwierząt pozwalają na utrzymanie produkcji na wysokim poziomie. Jeśli natomiast żywienie będzie nieprawidłowe, trudno się spodziewać zysków z gospodarstwa.

 Solidna firma, która oferuje pasze w Mońkach w sprzedaży hurtowej i detalicznej to doskonała opcja dla każdego, komu zależy na dobrostanie zwierząt oraz na utrzymaniu wysokiej jakości produkcji. Owszem, nie brakuje hodowców, którzy prowadząc jednocześnie uprawy roślin, sami sobie przygotowują paszę. Znacząca większość właścicieli zwierząt hodowlanych stawia jednak na jeden rodzaj działalności, a co za tym idzie – dobre pasze muszą kupować.

 Na co zwracać uwagę przy wyborze paszy?

Najważniejszą kwestią jest zakup paszy, która będzie przeznaczona dla konkretnego gatunku zwierząt. Nie ma jednej, uniwersalnej paszy przeznaczonej zarówno dla bydła mlecznego, jak i kur niosek czy trzody chlewnej. Każda produkcja zwierzęca ma nieco inny cel, a co za tym idzie – potrzebuje bardzo specjalistycznego żywienia zwierząt. Pasze dla krów mlecznych mają poprawiać mleczność, dla kur niosek – zwiększać nieśność, a żywienie bydła opasowego skupia się na jak najwyższym przyroście masy. Gotowe pasze dla zwierząt powinny być właściwie zbilansowane pod względem wartości odżywczych i dostarczać zwierzętom wszystko, czego potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Ważny jest również wygląd i zapach paszy – jeśli będzie przyjemnie pachniała, zwierzęta chętniej będą po nią sięgać.

Gdzie kupować pasze gotowe?

Zaopatrzenie gospodarstw rolnych należy robić w sklepach i hurtowniach rolniczych, które mają odpowiednią renomę, są znane z wysokiej jakości produktów, dbają o właściwe przechowywanie pasz i produktów dla zwierząt, a także służą klientom fachowym doradztwem. Dobrą opcją jest regularne zamawianie paszy w jednej firmie – można wtedy liczyć na spore zniżki i promocje dla stałych klientów.