W jaki sposób działa rozrzutnik obornika?

W jaki sposób działa rozrzutnik obornika?

W nowoczesnym rolnictwie na co dzień stosowane są nie tylko zaawansowane technologicznie i innowacyjne rozwiązania, ale również maszyny i urządzenia, które bazują na tradycyjnych metodach. Do tej drugiej grupy należą rozrzutniki obornika, których zasada działania niewiele się zmieniła od czasów ich powstania.

Rozrzutnik obornika, nazywany też roztrząsaczem to maszyna, której zadaniem jest równomierne rozrzucenie na polu naturalnego nawozu, jakim jest obornik. Naturalny obornik to praktycznie bezpłatny sposób na podniesienie wartości użytkowych i jakości gleby. Inwestycja w dobry rozrzutnik jest więc sposobem na zwiększenie wydajności upraw.

Jak działa rozrzutnik obornika?

Rozrzutniki obornika dostępne są w wielu rozmiarach – coś dla siebie znajdą wśród nich zarówno właściciele gospodarstw wielkopowierzchniowych, jak i sadownicy, którzy potrzebują urządzeń działających na dużo mniejszą skalę. Rozrzutniki są urządzeniami hydraulicznymi, napędzanymi przez wały odbioru mocy. Istotnym elementem każdej maszyny jest adapter wyposażony w noże, które z dużą prędkością obracają się na specjalnych wałkach, tnąc obornik na niewielkie części i automatycznie rozrzucając go na polu. Siła rozrzutu jest dosyć duża, dzięki czemu nakłady pracy, nawet na sporym polu nie są duże ani czasochłonne.

Gdzie kupować rozrzutniki obornika?

Zakup każdej maszyny rolniczej to spora inwestycja, która ma służyć w gospodarstwie sprawnie i bezawaryjnie przez długie lata. Warto więc wybierać rozwiązania pochodzące od renomowanych i sprawdzonych producentów, których urządzenia są popularne i chętnie kupowane przez rolników. Producent maszyn rolniczych EUROMILK to jeden z solidnych i uznanych dostawców maszyn i urządzeń dla rolnictwa. Oferuje wysokiej jakości rozwiązania, które usprawniają pracę w gospodarstwie, przyczyniając się do podniesienia jego ekonomiczności.