Wczoraj początek a dziś koniec

Po wsparcie działalności gospodarczej zgłosiło się do tej pory ponad 3 tysiące rolników. W pięciu województwach pula pieniędzy została już wykorzystana.

Nie pomogło nawet dwukrotne zwiększenie środków. Dziś ostatni dzień na złożenie dokumentów mają rolnicy z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Maciej Ruba – ARiMR – „Oddziały regionalne pracowały do godzin porannych żeby obsłużyć wszystkie osoby, które czekały na złożenie wniosków.”

Dlatego dziś regionalne oddziały agencji Restrukturyzacji świecą pustkami. Ci którzy nie chcieli wczoraj stać w kolejkach wnioski mogą złożyć praktycznie od ręki.

rolnik – „Jak ma coś być to będzie i dzisiaj.”

W pozostałych regionach jest jeszcze spora pula pieniędzy do wydania.

Marzena Gadomska – ARiMR Mazowsze – „Mamy do tej pory wykorzystane 30% limitu na województwo mazowieckie, także w dniu dzisiejszym na pewno limitu nie przekroczymy.”

Środki do wykorzystania są jeszcze w we wszystkich województwach Polski południowo- wschodniej.

Maciej Ruba – ARiMR – „Tutaj wpływ na to miały te wydarzenia, które wszyscy śledzimy. W tych województwach gdzie wystąpiła powódź zainteresowanie jest mniejsze.”

Wnioski o wsparcie na różnicowanie działalności będą przyjmowane do wykorzystania puli pieniędzy w poszczególnych województwach lub do końca roku. Przypomnijmy maksymalna wysokość pomocy to 100 tysięcy złotych. Jest to zwrot połowy poniesionych kosztów na inwestycje związane z utworzeniem lub rozwinięciem własnej firmy.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP