Warto odnotować

Jedna piąta rolników ma już pieniądze na kontach. Wszystko wskazuje na to, że zdecydowana większość pieniędzy trafi do rolników jeszcze w tym roku.

Dokładnie tydzień temu Agencja rozpoczęła wypłatę dopłat bezpośrednich. Do tej blisko 300 tysięcy rolników dostało w sumie 2,7 miliarda złotych. A do miliona osób trafiły decyzje o przyznaniu dotacji.

Piotr Gnot, Sucha Psina : ja dostałem już decyzję i lada dzień dostanę te dopłaty, z których się cieszę, bo wiadomo koniec roku i trzeba jakieś kredyty spłacać.

Feliks Kaczmarczyk, Naczęsławice: dostaliśmy informacje, że już niebawem dostaniemy pieniążki.

Agencja Restrukturyzacji potwierdza informacje rolników.

Renata Mantur, ARiMR: agencja będzie w tym samym tempie realizowała płatności i tak do 11-tego grudnia przewidziane jest że płatności otrzyma ponad pół miliona rolników, na kwotę ponad 4 miliardów złotych.

Do końca grudnia dopłaty ma dostać milion rolników. Najdłużej na pieniądze będą musieli czekać ci, u których przeprowadzane były kontrole.

Renata Mantur, ARiMR: rolnicy, którzy zostali wytypowani do kontroli na miejscu będą musieli trochę dłużej poczekać na środki finansowe, ale oni otrzymają w styczniu.

Zgodnie z prawem na wypłatę wszystkich funduszy Agencja ma czas do końca czerwca przyszłego roku. W sumie do rolników ponad 12 i pół miliarda złotych.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP