Poznaj Dobrą Żywność

Poznaj Dobrą Żywność

Po raz piąty przyznano certyfikat Poznaj Dobrą Żywność. Tym razem znak jakości otrzymało ponad 220 artykułów rolno-spożywczych. Dla ich producentów oznacza to realne zyski, bo żywność oznaczona takim symbolem sprzedaje się bardzo dobrze.

O tym, że wysoka jakość produktu to klucz do sukcesu – nikogo przekonywać nie trzeba. Tym bardziej, że konkurencja w branży rolno-spożywczej jest duża. W promowaniu najlepszych pomóc ma ten znak.

Jan Krzysztof Ardanowski, doradca Prezydenta RP: niewątpliwie jest potrzeba w Polsce budowania rozpoznawalnych znaków jakości, które będą dla konsumentów gwarancją, że produkty z tymi znakami oznaczone są szczególne, że ktoś bierze za nie odpowiedzialność.

Do tej pory symbol polskiej dobrej żywności otrzymało ponad 1200 polskich produktów. To zapewniło realne dochody z ich sprzedaży. Nic dziwnego, że co roku o przyznanie takiego certyfikatu ubiega się wiele firm.

Aniela Anna Rygalska, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach: dzisiaj konsumenci zwracają uwagę na dobrą żywność. Znaczek PDŻ na pewno przełoży się na wzrost sprzedaży.

Być może już wkrótce polski symbol jakości pojawi się też na zagranicznych półkach. Resort rolnictwa zapowiada, że promocja polskiej jakości ruszy wkrótce poza granicami kraju.

Marek Sawicki, minister rolnictwa: powstające fundusze promocji jak również siły własne ministerstwa, biuro promocji, będą w najbliższych miesiącach – latach prowadziły.

Znak Poznaj Dobrą Żywność przyznawany jest po raz pierwszy na trzy lata. Później – na pięć. Prawo do używania go na swoich produktach ma już około 80 firm.

Radosław Bełkot Redakcja Rolna TVP