Suplementy i preparaty odżywcze dla koni – kiedy są potrzebne?

jedzenie dla konia

Suplementy i preparaty odżywcze dla koni mają duże znaczenie, jeśli chodzi o wsparcie zwierząt w sesjach treningowych oraz osiągnięciu przez nie odpowiedniego potencjału. Produkty tego typu dostarczają koniom niezbędnych witamin, składników odżywczych oraz minerałów. Służą one regeneracji mięśni. Kiedy się je stosuje?

Suplementy i preparaty odżywcze dla koni – uzupełnienie codziennej diety

Suplementy i preparaty odżywcze dla koni, oprócz dostarczania niezbędnych składników odżywczych, mogą również pomóc w utrzymaniu nawodnienia i odpowiedniego poziomu energii. Wspierają też zdrowie kopyt i sierści. Przy podejmowaniu decyzji o stosowaniu suplementów dla koni i preparatów odżywczych należy zbadać indywidualne potrzeby zwierzęcia oraz jego tryb życia. Konie biorące udział w zawodach potrzebują większej suplementacji niż zwierzęta, na których jeźdźcy jeżdżą wyłącznie dla celów rekreacyjnych. Dobrze też skonsultować podawanie jakiekolwiek typu środków z lekarzem weterynarii, aby nie zaszkodzić zwierzęciu. 

Zdrowe i naturalne pasze dla koni – jakie kryteria powinna spełniać?

Zdrowe i naturalne pasze dla koni są niezbędne dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowy pokarm powinien zawierać, a także zbilansowaną dawkę zbóż, witamin i minerałów. Dieta konia powinna również uwzględniać dostęp do świeżej, czystej wody. Naturalna pasza dla koni jest wolna od sztucznych dodatków, konserwantów i innych substancji chemicznych, a także od zarodków pleśni czy kurzu. Oprócz odpowiedniego składu kluczowe jest pilnowanie odpowiedniego dawkowania paszy. Zbyt duża jej ilość może prowadzić do otyłości. Dobrej jakości siano jest podstawą diety konia. Dlatego nie warto oszczędzać na jego jakości. Dobrostan zwierzęcia jest w końcu najważniejszy. Przekłada się na jego wydajność, zdrowie i siły do życia. Wybierając zdrowe i naturalne pasze dla koni warto przetestować produkty pochodzące od różnych dostawców i wybrać jedynie te najlepsze.