Poznaj dobrą żywność

Poznaj dobrą żywność

Już po raz szósty odbył się piknik pod hasłem „Poznaj Dobrą Żywność”. To znak, który otrzymują produkty spożywcze wyróżniające się najwyższą jakością.

O tym, że wysoka jakość produktu to klucz do sukcesu – nikogo nie trzeba przekonywać. Tym bardziej, że konkurencja w branży spożywczej jest coraz większa.

Marek Sawicki – minister rolnictwa „ Powszechnie wiemy, ze Polska żywność jest smaczna, zdrowa, natomiast żywność spod tego znaku jest dodatkowo certyfikowana. Jest specjalne kolegium profesorskie, które bada produkt pod wieloma różnymi względami”.

Znak „Poznaj dobrą żywność umieszczony na opakowaniu jest informacją dla konsumentów, że dany produkt spełnia najwyższe kryteria pod względem jakości, warunków produkcji oraz użytych surowców.

Maria Czwojdrak – Spółdzielnia Mleczarska „Jana” „ Pomimo niekiedy wyższej ceny od pozostałych wyrobów, konsumenci chętnie sięgają po te produkty, oznaczone tym znakiem . Jest to doskonała reklama i promocja polskiej żywności”.

Do tej pory znak Poznaj dobra żywność otrzymało ponad 600 produktów.

Zbigniew Nowak – Zakłady Mięsne „Nowak” „Sąd wokół czegoś jest zawsze korzystny, czy taka forma pikniku gdy ileś tysięcy ludzi zapoznaje się z tym znakiem jest tez bardzo dobra”.

O przyznaniu znaku decyduje komisja – Kolegium Naukowe, w skład której wchodzą naukowcy i eksperci od jakości żywności. Firma może umieszczać znak na opakowaniu przez 3 lata, a jeżeli znak zostanie nadany produktowi po raz drugi – to przez kolejne 5 lat.

Krzysztof Pietrykowski Redakcja Rolna TVP