Owoce dla uczniów

Tylko do końca tygodnia szkoły podstawowe mogą starać się o udział w programie „Owoce w szkole”. A bezpłatne porcje owoców i warzyw dzieci zaczną otrzymywać 18 października.

Program „Owoce w szkole” jest uzupełnieniem realizowanej z powodzeniem od kilku lat akcji „Szklanka mleka”. Dostarczanie do szkół podstawowych darmowych porcji owoców i warzyw dopiero raczkuje, ale liczba uczniów systematycznie rośnie. W drugim semestrze zeszłego roku było ich 570 tysięcy. Ile będzie w tym zależy w dużym stopniu od tego ile szkół złoży w Agencji Rynku Rolnego odpowiednie dokumenty.

Wojciech Boguta – ARR „Szkoły podstawowe zainteresowane uczestnictwem w programie złożyć wnioski w OT ARR do 10 września”.

Takie zgłoszenie musi zawierać dane szkoły oraz liczbę uczniów objętych programem. Jak na razie Agencja Rynku Rolnego zatwierdziła 117 firm, które będą dostarczać owoce i warzywa.

Wojciech Boguta – ARR „Te szkoły, które zgłoszą się do uczestnictwa w programie będą podpisywać umowy z zatwierdzonymi dostawcami”.

Dostawy będą dotyczyć uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych. Darmowe porcje owoców i warzyw dzieci będą otrzymywać 3 razy w tygodniu.

Witold Katner Redakcja Rolna TVP