Kolejna edycja programu modernizacji gospodarstw

Nie ma jeszcze nawet nowego wzoru wniosku, ale już znana jest data i wiadomo, że chętnych nie będzie brakować. Czy kolejna edycja programu modernizacji gospodarstw i tym razem pobije rekord popularności?

Kamil Pankowski korzystał ze wsparcia dla młodych rolników i modernizacji gospodarstw. Teraz z niecierpliwością czeka na kolejną edycję programu.

Kamil Pankowski – Dłuska Wola – „Mam teki zamiar jeśli tylko będzie brana kolejna partia wniosków to żeby wykorzystać tą pulę, która została przyznana na każde gospodarstwo te 300 tysięcy złotych to będę chciał wykorzystać.”

Zdaniem rolników to jedyny sposób na unowocześnienie gospodarstwa i zakup nowych maszyn.

Zdzisław Syta – Kaszewska Wola – „Wiadomo, że w inny sposób się nie kupi, bo strasznie drogie są maszyny, a jak w moim przypadku 50% sumy netto Agencja zwraca. To jednak troszeczkę taniej wychodzi.”

O tym jak duże będzie zainteresowanie unijnym wsparciem na modernizację gospodarstw najlepiej wiedzą doradcy i pracownicy agencji restrukturyzacji.

Henryk Redlecki – Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego w Radomiu – „Uważam, że chyba ten nabór wniosków będzie rekordowo duży, ponieważ pracując w terenie mamy już tę orientację. Rolnicy przychodzą prawie codziennie, po kilku rolników przychodzi i o ten temat pytają.”

Marzena Gadomska – ARiMR Mazowsze – „Program modernizacja rusza w styczniu. Telefonów mamy bardzo dużo w związku z naborem tego programu, także liczymy, że wniosków będzie bardzo dużo.”

Oficjalnego terminu rozpoczęcia przyjmowania wniosków prezes Agencji Restrukturyzacji jeszcze nie podał. Wiadomo jednak, że będzie można je składać w dwóch etapach. Pierwszy tylko dla producentów mleka prawdopodobnie rozpocznie się 3-go stycznia, a drugi 17-tego.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP