Już w tym tygodniu rozpocznie się XII FORUM SPÓŁDZIELCZOŚCI MLECZARSKIEJ

Już w tym tygodniu rozpocznie się XII FORUM SPÓŁDZIELCZOŚCI MLECZARSKIEJ

W najbliższy czwartek, 11 września 2014 r., w Augustowie, rozpocznie się trzydniowe, XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej „Polska spółdzielczość mleczarska w UE – szanse i zagrożenia”.

Wzorem lat ubiegłych, w tej najbardziej prestiżowej konferencji branży mleczarskiej w Polsce, udział wezmą największe osobistości tejże branży, tj.: przedstawiciele Komisji Europejskiej; polscy, niemieccy, francuscy, holenderscy przedstawiciele ministerstw rolnictwa i gospodarki; szefowie branżowych organizacji mleczarskich i producenckich, zakładów i spółdzielni mleczarskich oraz firm współpracujących z branżą.

Przyszłość sektora rynku mleka w obliczu zmieniających się warunków gospodarczych w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie to tegoroczny temat przewodni Forum. Uczestnicy oraz zaproszeni goście debatować będą nad zagadnieniami związanymi z zakończeniem kwotowania, z wprowadzonym embargiem przez Rosję czy też możliwościami pozyskiwania nowych rynków zbytu oraz partnerów biznesowych w krajach afrykańskich, Chinach, Korei, Wietnamie.

Patronat honorowy nad XII FSM objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Gospodarki, Komisja Sejmowa, Europejskiego Stowarzyszenie Mleczarzy EDA, Agencja Rynku Rolnego, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Polska Izba Mleka oraz Ambasada Niemiec w Polsce i Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce.