Energia odnawialna

Energia odnawialna

Na Opolszczyźnie już ponad 90 mionów złotych z różnych programów pomocowych wydano na odnawialna energię. Mimo opóźnień dużych inwestycji z powodu barier prawnych i biurokratycznych gminy nie czekają. Już zrealizowały kilkadziesiąt pomysłów i wykorzystują zieloną energię z pożytkiem dla mieszkańców.

Jak skutecznie realizować projekty zielnej energii, budować elektrownie solarowe, wodne i ekologiczne ciepłownie? … radzili w Oleśnie wójtom i firmom przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cites”.

Okazuje się, że wbrew powszechnym opiniom o barierach nie do pokonania w regionie z miesiąca na miesiąc przybywa małych inwestycji zielonej energii.

Na Opolszczyźnie energia odnawialna jest ważna w rozwoju obszarów wiejskich. Przekonywały w Starym Oleśnie władze województwa.

Niebawem na Opolszczyźnie ruszą duże inwestycje. Oprócz tych trzech wiatraków w Jemielnicy jeszcze w tym roku stanie kilkadziesiąt nowych w gminach Kamiennik, Walce, Polska Cerekiew i Pawłowiczki. A to oznacza, nie tylko zmianę w krajobrazie ale także nowe miejsca pracy i inwestycje warte setek milionów euro.

Redakcja Rolna TVP