Dziś ruszają dotacje do ONW

Dziś ruszają dotacje do ONW

Kto dostanie pieniądze już teraz, a kto musi poczekać. Dziś rusza wypłata dotacji do trudnych warunków gospodarowania. W sumie do rolników trafi miliard 300 milionów złotych.

W pierwszej kolejności dopłaty do trudnych warunków gospodarowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w tegorocznej powodzi. Jeszcze dzisiaj Agencja Restrukturyzacji wypłaci 100 milionów złotych dla 90 tysięcy osób.

Renata Mantur, ARiMR „Agencja w pierwszych 4 dniach płatności to jest do 21 października planuje wypłacić płatności 43% rolników, którzy ubiegają się o te płatności”.

W tym roku do rolników trafi miliard sto milionów złotych. To osiemdziesiąt procent całej kwoty. Pozostałe płatności będą realizowane w przyszłym roku.

Renata Mantur, ARiMR „To będzie dotyczyło tych rolników, we wnioskach których stwierdzono błędy. Należy pamiętać, że każda nieprawidłowość musi podlegać wyjaśnieniom”.

W cierpliwość muszą uzbroić się też rolnicy, u których były przeprowadzane kontrole na miejscu. W sumie o dopłaty do trudnych warunków przysługują ponad 700 tysiącom gospodarstw.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP