AGROTECH 2014 – absolutny rekord!

AGROTECH 2014 – absolutny rekord!

Najważniejsze wydarzenie branży w Polsce od 7 do 9 marca 2014 roku. Obejrzało aż 58 500 osób. Wystawa miała powierzchnię blisko 60 tysięcy metrów kwadratowych! Stoiska zwiedził m.in. wiceminister rolnictwa Mongolii.

Wystawa jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na stoiskach zobaczyć można było setki najnowszych maszyn, a wśród nich także te wielkogabarytowe oraz zwycięzców międzynarodowego konkursu Tractor of the Year 2014!

Na XX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej 600 wystawców z Anglii, Austrii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Turcji, Włoch i Polski zaprezentowało najnowocześniejszy sprzęt niezbędny w gospodarstwach rolnych.
Z ich ofertą zapoznało się ponad 58 i pół tysiąca zwiedzających, którzy mogli także skorzystać
z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji. To zdecydowanie największe targi rolnicze w halach w Polsce i największe tej branży w historii Targów Kielce.

Wystawę otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk. Pierwszego dnia targi zwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, który wręczył również Puchar dla firmy AGRALEX za całokształt działalności. Wystawie AGROTECH towarzyszy bowiem wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz specjalistyczne konferencje. W programie znalazło się m.in. spotkanie organizowane przez MRiRW pod tytułem „Możliwości rozwoju oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie i na obszarach wiejskich”. Swoją działalność na targach zainaugurowała Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych.

Tractor of the Year 2014

Podczas targów AGROTECH w Kielcach redakcja ROLNICZEGO PRZEGLĄDU TECHNICZNEGO prezentowała dwóch zwycięzców prestiżowego europejskiego konkursu dziennikarzy branży techniki rolniczej TRACTOR OF THE YEAR, w kategorii ciągników polowych: CLAAS’a AXION’a 850 (zdobywcę tytułu Ciągnika Roku 2014) oraz LAMBORGHINI NITRO 130 VRT (zdobywcę tytułu najlepiej zaprojektowanego Ciągnika Roku 2014).TRACTOR OF THE YEAR® (Ciągnik Roku) jest międzynarodową nagrodą przyznawaną przez dziennikarzy z 23 krajów Europy. Maszyny oceniane są w kategoriach ciągnik polowy i ciągnik specjalistyczny (sadowniczy/winnicowy) oraz design w obu kategoriach. Zanim ciągnik trafi na listę siedmiu nominowanych do nagrody Tractor of the Year, dziennikarze reprezentujący czasopisma będące członkami Jury muszą mieć możliwość oceny ciągnika w warunkach polowych. Z zasadami konkursu w można się zapoznać na polskiej stronie konkursu TOTY: www.traktorroku.pl.

LAS

Równolegle do jubileuszowych XX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce po raz czternasty odbyły się targi LAS-EXPO. Na wystawie prezentowano narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne. W 2014 roku podczas Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi instytucje takie jak Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wraz z Nadleśnictwem Kielce i pozostałymi nadleśnictwami LKP „Puszcza Świętokrzyska” promowały działalność gospodarczą LP oraz ich funkcje społeczne, edukacyjne i ekonomiczne, jak również jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych. Od leśników można było uzyskać fachowe porady, a także materiały informacyjne: foldery, mapy i przewodniki opisujące najciekawsze miejsca w lasach RDLP w Radomiu. Dla zwiedzających targi LAS-EXPO przygotowane były jeszcze inne niespodzianki. W ramach organizowanych konkursów szczęśliwcy otrzymali sadzonki drzew leśnych, które można wysadzić np. w przydomowym ogródku.