Naklejki na obrączki dla gołębi – o czym jeszcze pamiętać w hodowli gołębi pocztowych?

golebie

Obrączki aluminiowe dla gołębi to elementy, o których nie można zapomnieć chcąc profesjonalnie zająć się hodowlą tych interesujących zwierząt. Współcześnie na sklepowych półkach można dostrzec również różnego rodzaju naklejki. Dlaczego warto je mieć? Hodowcy odpowiadają.

Naklejki i obrączki aluminiowe dla gołębi, czyli podstawowy zestaw hodowcy

Obrączki aluminiowe dla gołębi to podstawa, którą zawsze należy mieć pod ręką. Stworzone są one po to, aby móc w skuteczny sposób zidentyfikować zwierzę oraz odnaleźć jego właściciela. Dzięki temu zapobiega się sytuacjom, w których hodowca nie byłby pewny czy dany gołąb należy do niego.

Może się tak zdarzyć, ponieważ ptaki są do siebie łudząco podobne. Obrączki dla gołębi nadaje się zwierzętom raz w życiu. Są one dostosowane do tego, aby nie przeszkadzać i nie utrudniać życia ptakom. Ich odpowiedni kształt sprawia, że nie zahaczają one o przedmioty.

Obrączki aluminiowe dla gołębi – co oprócz nich warto posiadać w swojej hodowli?

Oprócz wspomnianych obrączek warto również posiadać nowoczesne naklejki na tripesy. Umożliwiają one szybszą identyfikację zwierzęcia oraz pomagają hodowcom zawrzeć liczniejsze dane na samej obrączce. Może to być między innymi numer stada, adres właściciela, numer telefonu lub kod ptaka.

Znaczniki z numerem telefonu szczególnie ułatwiają szybki kontakt bezpośrednio z hodowcą. Dzięki temu można zakomunikować mu dokładną lokalizację ptaka oraz w razie potrzeby przekazać informacje o jego stanie zdrowia. Gołębie są ptakami, które są narażone na wiele zagrożeń ze strony drapieżników.

Gdzie kupić obrączki aluminiowe dla gołębi?

Takie obrączki dla gołębi warto kupić bezpośrednio ze sklepu internetowego. To właśnie tam czekają na klientów liczne ofert oraz promocje. Zaletą takiego sklepu jest możliwość dokonania zakupu z każdego miejsca. Może to być dom, praca lub podwórko.

Warto inwestować w obrączki dla gołębi, ponieważ są one praktyczne.