Minister rolnictwa zwiększył środki dla młodych rolników

Są chętni, są pieniądze. Minister rolnictwa dwukrotnie zwiększył limit środków na premie dla młodych rolników. Wnioski ponownie są przyjmowane w całym kraju.

Wsparcie dla młodych rolników bije znów rekordy popularności. Przez trzy dni po dotacje zgłosiło się więcej chętnych niż przez ostatnie dwa lata. W niektórych województwach pieniędzy zabrakło już pierwszego dnia.

Marek Sawicki – minister rolnictwa – „To daje szansę na szybką modernizację polskiego rolnictwa na większe otwarcie na innowacyjność na nowoczesność i to mnie osobiście cieszy.”

Dlatego podjecie decyzji o zwiększeniu środków nie było wcale trudne.

Marek Sawicki – minister rolnictwa – „Były pewne oszczędności z lat 8-9 postanowiłem, że zwiększymy alokację na to działanie o 100%.”

200 milionów euro wystarczy dla 10 tysięcy rolników.

Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR – „Po tej decyzji pana ministra wycofałem informację o tym, że będziemy zamykać nabory w niektórych województwach.”

Wnioski są przyjmowane w całym kraju. Kandydaci na młodych rolników będą mogli zgłaszać się do Agencji Restrukturyzacji do wyczerpania puli środków dla poszczególnych województw. Najmniej pieniędzy jest jeszcze do wykorzystania w województwie kujawsko-pomorskim. W pozostałych nie ma obaw, aby ich szybko zabrakło.

Dorota Florczyk Redakcja Rolna TVP