Czterodrożny aparat Udojowy IQ

Czterodrożny aparat Udojowy IQ

IQ to pierwszy czterodrożny aparat udojowy na świecie. Posiada unikalną koncepcję indywidualnego odprowadzania mleka – oddzielnie z każdej ćwiartki wymienia.

Kolektor został podzielony na cztery komory. Mleko nie miesza się w kolektorze i jest błyskawicznie odprowadzane oddzielnie do wylotu. Dzięki takiemu rozwiązaniu niemożliwe jest krzyżowe zakażenie ćwiartek, a wymię pozostaje zdrowe. Nowo opracowana geometria jednoczęściowych silikonowych gum strzykowych gwarantuje idealne dopasowanie całego aparatu udojowego do każdej formy i kształtu wymienia.

Smukła konstrukcja aparatu udojowego sprawia, że możliwość zrzucenia urządzenia przez krowę ograniczona jest do minimum. Duża wydajność spływu mleka w praktyce oznacza większy minutowy przepływ mleka, a tym samym podwyższenie wydajności urządzeń udojowych. Aparat udojowy IQ otwiera próżnię indywidualnie dla poszczególnych strzyków i zapobiega zasysaniu fałszywego powietrza do aparatu udojowego. Podczas zakładania aparatu ryzyko wciągania zanieczyszczeń do rurociągu mlecznego jest zminimalizowane.

Podczas zrzucania kubka udojowego zanieczyszczenia nie są zasysane, gdyż dzięki zaworowi kulkowemu zasysanie powietrza indywidualnie w danym kubku udojowym zostaje natychmiast odcięte. Silikonowe gumy strzykowe połączone są bezpośrednio z kolektorem za pomocą szybkozłącza. Gwarantuje to dokładny montaż i bezpieczne funkcjonowanie.

GEA WestfaliaSurge Sp. z o.o.