ARiMR ogłosi drugi nabór wniosków dla przetwórców rolnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce w przyszłym tygodniu ogłosić drugi już w tym roku nabór wniosków o pomoc unijną na inwestycje w przetwórstwie rolno-spożywczym. Do wykorzystania w tym roku zostało jeszcze około 300 mln zł – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe ARiMR.

Pierwszeństwo w ubieganiu się o takie wsparcie będą miały grupy producentów rolnych i inne organizacje producentów zajmujących się przetwórstwem owoców i warzyw. Dokumenty od tych organizacji Agencja będzie przyjmowała po 14 dniach od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o rozpoczęciu przyjmowania wniosków. Natomiast inni przetwórcy swoje wnioski będą mogli złożyć dopiero po 42 dniach od ukazania się ogłoszenia.

ARiMR chce przeznaczyć w tym roku dla firm przetwórczych łącznie 1 mld 315 mln zł.

W kwietniu o unijną dotację ubiegało się ok. 450 firm. Wnioski opiewały w sumie na ponad 1 mld zł, czyli ponad 76 proc. przeznaczonych na ten cel pieniędzy.

Przedsiębiorca nie może ubiegać się o więcej niż 20 mln zł pomocy, a nie mniej niż 100 tys. zł. Agencja może dofinansować od 25 do 50 proc. wartości projektów. Wysokość pomocy zależy m.in. od wielkości przedsiębiorstwa.

PAP