Apel o składanie wniosków

Jest gorzej niż w ubiegłych latach – Agencja Restrukturyzacji bije na alarm. Do tej pory wnioski o dopłaty obszarowe złożyło mniej niż 1/3 rolników. Sezon prac polowych w pełni. Dlatego nie ma się co dziwić, że rolników zamiast przy wypełnianiu wniosków łatwiej zastać przy pracy.

Sezon prac polowych w pełni. Dlatego nie ma się co dziwić, że rolników zamiast przy wypełnianiu wniosków łatwiej zastać przy pracy. Dotychczas dokumenty o dopłaty obszarowe złożyło tylko 400 tysięcy rolników.

Jolanta Dobiesz, ARiMR: trzeba pamiętać, że w roku ubiegłym o przyznanie płatności ubiegało się milion czterysta tysięcy rolników. A więc brakuje nam około miliona wniosków.

Wszystko wskazuje na to, że nie da się uniknąć kolejek w ostatnich dniach przyjmowania dokumentów. A to oznacza niepotrzebny stres i stratę czasu.

Jolanta Dobiesz, ARiMR: dlatego też zapraszamy wszystkich rolników, którzy nie złożyli jeszcze wniosków do biur powiatowych.

Przypominamy, że podstawowy termin składnia wniosków o przyznanie płatności obszarowych mija 17 maja. Po tym terminie dokumenty będą przyjmowane jeszcze przez 25 dni, ale każdy dzień opóźnienia to strata.

Redakcja Rolna TVP